Niedziela, 2024-06-02

Imieniny: Erazma, Marianny

Wesołe Wisienki i ich sukces!

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Tradycyjny Sad. Projekt ten organizowany był już po raz 5. przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa.

Wyniki II etapu „Zakładamy Sad” zostały ogłoszone we wrześniu. Grupa projektowa z naszej szkoły zajęła III miejsce w kraju. W październiku otrzymaliśmy przesyłkę z upominkami. Trzeciego listopada pan dyrektor Piotr Krzysztoń wręczył zaangażowanym i realizującym projekt nagrody i dyplomy. Były to następujące osoby: Adrian Bielak, Barbara Biżek, Mateusz Cybulski, Zofia Oponowicz, Bartosz Pastucha, Magdalena Pcion, Gerard Pietrzyk, Maja Wcisło,  Zuzanna Widomska, Patrycja Zając, oraz opiekunki pani Anna Zielińska i Wioleta Wójcik.

Efekty naszej pracy w postaci sadu z tradycyjnymi odmianami wiśni wzbogaciły otoczenie naszej szkoły, a w przyszłości staną się też źródłem wspaniałych owoców.

Gratulujemy!